Dobrý zdroj vitamínu C – někteří lidé mají vážné důvody, proč se vyhýbat davům v hypermarketech, zvláště v období podzimních plískanic a zimního nečasu, kdy klesá imunitní odpověď organismu na různé virózy, a kdy přijímáme obecně méně vitamínu D ze slunce a jsme tím pádem náchylnější na různá onemocnění. Dalším důvodem, proč raději chodit více do přírody a méně do nákupních center je elektrosmog v podobě Wi-Fi, blízkých BTS antén, a také vydýchaný klimatizovaný vzduch, který špatně cirkuluje v těchto velkých objektech, a kde je nevhodně vyřešeno pravidelné větrání.

naklíčená vojtěška

Potraviny lze dnes nakoupit i přes internet, ovšem pokud nemáte zrovna přísun kvalitního ovoce a zeleniny BIO, které má vyšší výživovou hodnotu, než řada těchto produktů v hypermarketech, nezoufejte. Živiny včetně vitamínu C v přirozené podobě (nikoli v tabletách) si můžete úplně jednoduše doplňovat každý den doma, a to velmi levně. Stačí vám k tomu nakoupit do zásoby čočku, cizrnu, celý hrách, ječmen, pšenici, vojtěšku, řeřichu a některé další plodiny. Tato semena vydrží doma několik měsíců a dokonce i po několika letech vám vzejdou. V nakličovacích miskách si klíčky můžete připravovat každý den, stačí je jen proplachovat vodou, žádná další kouzla a čáry nejsou ke klíčení nutné.

klíčky vojtěšky

Krásný bytový doplněk – mnoho lidí si uvědomuje, že nejkrásnějším bytovým doplňkem bývají pokojové rostliny. Stěží byste dokázali napodobit jejich eleganci různorodých tvarů, barev listů i květů a samozřejmě jde také o to, že rostliny jsou živé a zásobují nás svou energií, podobně jako stromy v lese. Pokojové květiny lze doplnit i čerstvými klíčícími výhonky, vyniknou ve sklenici i v plastové misce z certifikovaného metakrylátu, můžete mít misky či sklenice umístěné na kuchyňské lince, v dětském pokoji či dokonce mohou vytvořit pěknou atmosféru v obývacím pokoji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup