Osvěžit se v horkém létě chlazenou domácí limonádu je velice příjemné. Už jen pohled na orosený džbánek s ledovou tříští a kousky ovoce, vypadá velice lákavě. V létě musíme dodržovat pitný režim. Protože káva ani čaj se do pitného režimu nepočítají, jsou domácí limonády tou správnou volbou. Říka se, tisíc lidí, tisíc chutí. Proto můžeme limonádu vyrobit v několika variantách, aby si každý pochutnal na tom, co má rád.
Výroba domácí limonády není zas tak složitá, abychom to nemohli zkusit sami.
. Kdo má zahradu a vlastní ovoce, bude to mít jednodušší. Domácí limonádu můžete vyrobit prakticky z jakéhokoli ovoce i z některé zeleniny. . Ještě než se do samotné výroby pustíte, dejte si zmrazit led na ledovou tříšť.
Při výrobě limonády se fantazii meze nekladou. Úplně tou nejzákladnější variantou je citronová limonáda. Šťáva z citronu, cukr a voda. To má doma každý. Jestli, ale budete chtít limonádu vylepšit, přidejte pár snítek meduňky nebo máty. Citronáda hned získá jinou chuť. Pokuste se limonády příliš nesladit. V případě té citronové se to, ale bez cukru určitě neobejde.
Velmi osvěžující je také limonáda melounová. Vychlazený meloun je sám o sobě osvěžující. I tento nápoj si hravě připravíte sami. Můžete ho připravit ze všech druhů melounů, nejlépe chutná, ale z červeného.
Připravte si meloun, citron, cukr a vodu. Jestli chcete nápoj přeci jen trochu přisladit, zvolte raději cukr třtinový. Vezměte, ale v potaz, že hodně zralý meloun, bývá sám o sobě poměrně dost sladký.
nápoje s ovocem.jpg
Všechny přísady, kromě citronu, vložte do džbánku a tyčovým mixérem vše rozmixujte. Pak přidejte citron. Jestli bude limonáda hustá, můžete přidat ještě trochu vody. Nakonec přidejte pár kostek ledu. Limonádu podávejte vždy vychlazenou a s brčkem.
Do limonád můžete pro změnu chuti a lepší vzhled, přidat bylinky. Levandule i růžové lístky nápoj určitě ozvláštní.

Nezařazené