Kdo z nás by neměl rád smoothie? Snad úplně každý. Pokud jste jej ještě nikdy nevyzkoušeli, pak jste o dost přišli. Je opravdu chuťově skvělé. Mohou vám to potvrdit snad všichni, kteří už jej někdy vyzkoušeli. Smoothie je navíc doporučováno dokonce i výživovými poradci a často jej můžete najít i v knihách s recepty nebo na internetu. Nejčastěji se dělá z rozmixovaného ovoce nebo zeleniny.
smoothie z malin.jpg
V poslední době se se smoothie doslova roztrhl pytel. Tvrdí se, že ten, kdo pije smoothie pravidelně, je určitě zdravý jako řípa, jelikož se o smoothie tvrdí, že je opravdu velmi zdravé a prospěšné pro náš organismus. Je tomu ale skutečně tak?
Měli byste si dávat pozor na to, co jíte a pijete. U smoothie to dokonce platí dvojnásobně. Smoothie obsahuje totiž velké množství cukru, které se může vyšplhat až na 50 gramů, což není málo. Samozřejmě lze ale vytvořit i smoothie, kde cukr nebude skoro žádný.
Doporučuje se, aby se do každého smoothie dávala zelenina. Člověk by se měl držet poměru tři ku jedné. Navíc, na chuti to ani nepoznáte a dostanete do sebe nejen vitamíny, ale také minerály nebo vlákninu.
Aby smoothie chutnalo ještě mnohem lépe, přidává se do něj ještě ananas, mango nebo banány. Pokud ale chcete zabránit dalším cukrům, pak je pro vás nejvhodnější smoothie z jahod, borůvek nebo ingrediencí jako je avokádo nebo mrkev.
smoothie z malin a borůvek.jpg
Jestliže si dáváte smoothie jako snídani, pak je úplně v pořádku to, když z něj vytvoříte doslova kalorickou bombu. Pokud se ale jedná o svačinu, pak byste si na to měli dávat pozor. Je lepší, když zvolíte lehčí varianty. Jako základ byste ale vždy měli volit zeleninu nebo ovoce.
Jestliže je navíc vše dobře vyváženo, může být smoothie skvělým doplňkem stravy. Jsou nejen jednoduché na přípravu, ale také čerstvé a kromě toho obsahují spoustu důležitých minerálů a vlákniny, která podporuje trávení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené