Jsou úklid a organizace domácnosti vaším letitým tématem, které nebere konce? Stále uklízíte, ale připadáte si, že váš byt je stále jeden velký chaos?

Možná jste jen ještě nepřišli na to, jaký způsob ukládání předmětů je pro vás ten pravý.

Organizace domácnosti patří mezi současná velká témata a od té doby, co nás světová situace uzavřela v našich domovech, již nebylo kam před vlastním nepořádkem utéct.

Pojďme pořádek ve své domácnosti vyřešit jednou provždy!

Nepořádek na stole

Krok číslo jedna: protřiďte a zredukujte věci, které vlastníte. To je pro začátek nejdůležitější. Všichni jsme ve svých domovech obklopeni oblečením, dekoracemi, knihami, papíry, kosmetikou, nádobím, hračkami a elektronikou a přiznejme si, že mezi tím vším máme jen část věcí skutečně oblíbených nebo denně používaných. Věcí, které jste nepoužili minimálně rok, se nemilosrdně zbavte – pravděpodobně se bez nich obejdete i nadále.

Krok číslo dvě: připravte úložné prostory. Všechny předměty stejného druhu patří k sobě. Vždy tak budete mít přehled, kolik zásob je opravdu potřeba dokoupit a nesejdou se vám naráz tři šampony, šest stejných modrých triček nebo pět balení tužkových baterek. Dále si pořiďte skladovací boxy a krabice vhodných velikostí. Ty mohou být průhledné plastové, dřevěné či proutěné, s víkem i bez, záleží jen na vašem vkusu. Skvělým tipem, jak udržet perfektní pořádek v šuplíkách, jsou rozdělovací organizéry. Není ani nutné je kupovat, snadno si je sami vyrobíte z menších krabiček či pruhů kartonu.

Šanony s etiketami

Posledním krokem, který se často podceňuje a celá organizace na jeho absenci mnohdy pohoří, je označení všech krabic a nádob štítky. Pokud jste se přistihli, že i když vlastníte pouze dva šanony na dokumenty, tak se stejně vždy musíte podívat dovnitř, který je který, určitě vše v bytě polepte štítky. S tím vám pomohou například etikety samolepící, ze kterých si snadno vyberete vhodnou velikost či povrch. Obrovskou výhodou je, že takto označené úložné boxy dokáže používat úplně každý, kdo se po vašem bytě rozhlédne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup