Základ zdravého životního stylu není jen v tom, co jíme, ale i to, jak se hýbeme, zda žijeme aktivním životem, pohybujeme se anebo i cvičíme.

V době koronavirové krize bohužel sportovní aktivity ve větší míře ustaly a někteří to dokonce i uvítali s tím, že už nemohou do fitness centra, ani do tělocvičny, ani na bazén, tak co by se namáhali. Jiní, ti aktivnější – když už se nemohli proběhnut ani na stadiónu, tak běhali prostě po parcích anebo v lese. Známe i takové, kteří závodně tančili a když byly taneční sály uzavřeny, vrhli se právě na běhání. Každý prostě dělal to, co dělat mohl a ani zákazy je nepřinutily zůstat doma.

běžecké boty

Každý člověk je jiný. I když jste nemohli chodit do fitek, stále vám zůstala možnost „něco“ dělat!

I kdybyste měli na nákupy chodit pěšky a oběhnout několik supermarketů. Vždyť nemusíte vše nakoupit v jednom! Pěkně hupky dupky poběžím ještě do dalších čtyřech. A domů v paneláku zapomenu na výtah a pěkně vyběhnu schody. Dobrá, s nákupem se běhá těžko, tak si nákup odvezte výtahem, ale po schodech seběhněte a běžte se projít do parku a zpátky pěkně po schodech po svých. Kdo chce, pohyb si najde.

cvičí jogu

Stejně tak i ti, kteří docházeli na pilates či jógu, když nemohou cvičit hromadně, zůstávali doma, připojili se na placené on-line lekce, rozbalili podložku na cvičení a jali se cvičit. Všechno jde, když se chce. A dovolíme si vám připomenout – zkontrolujte vaše sportovní vybavení, zdali nechce doplnit něčím novým praktickým anebo zcela vyměnit. Karimatky podložky na cvičení levně mají svou životnost, a nevydrží aktivní cvičení po dobu deseti a více let. Anebo se vám bude chtít změnit jejich barva, udělejte si radost a pořiďte si novou barevnou podložku na cvičení.

Můžete si vybírat z různých barev, výšky, měkkosti, ba dokonce si můžete coby milovníci ekologie a zdravé přírody dopřát ekologickou podložku na cvičení, která šetří životní prostředí!