Bolavý zub dokáže pěkně potrápit. Ač se možná bojíte zubaře navštívit a odkládáte preventivní prohlídku, v případě bolavého zubu se do zubní ordinace Liberec budete možná i těšit. Pohánět vás bude vidina lékaře, který vám od bolesti uleví. Nemusí nás bolet pouze zkažený zub, nepříjemný je i zánět dásní. Jedno s druhým jde ruku v ruce. Obojí totiž zapříčiňuje špatná ústní hygiena. Měli byste se tedy snažit tomuto problému předejít, abyste se nemuseli bát zubní vrtačky. Obávat byste se, ale měli možnosti vzniku parodontózy, které právě zánět dásní může předcházet. S chybějícími zuby v ústech žádnou velkou parádu nenaděláte. Pokud si nečistíte správně chrup, ulpívá na zubech plak, který se projeví zánětem dásní a bakteriální infekcí. Zánět poznáte podle krvácejících dásní při čištění zubů. Dásně mohou být také zarudlé, oteklé a citlivé. Výjimkou není ani jejich bolestivost. Myslete na prevenci a zuby čistěte správným způsobem.

dentist-2530990_1920

Při výběru kartáčku nesahejte po tom, který má nejtvrdší štětiny. Zuby vám lépe nevyčistí. Naopak si můžete poškodit zubní sklovinu. Pořídit si můžete sonický kartáček. U některých modelů máte možnost zvolení programu pro čištění citlivých zubů. Přínosný bude také program pro masáže dásní a hloubkové čištění. Pro dokonalé vyčištění používejte dentální nit a mezizubní kartáček. S výběrem správné velikosti mezizubního kartáčku vám poradí lékař při dentální hygieně. Důležité je, aby se kartáček dostal opravdu mezi všechny mezizubní prostory. Nešvar při čištění zubů bývá opomíjení čištění zadních stoliček.

toothbrush-3191097_1920

Možná může někoho napadnout, že místo čištění zubů postačí vypláchnout ústa ústní vodou. Docílíte osvěžení dechu, ale zuby mít čisté nebudete. Plak, který ulpěl na zubech lze odstranit pouze mechanicky. Berte v potaz, že zdravé zuby nejsou pouze estetickou záležitostí. Nedostatečně opečovávaný chrup může způsobit nepříjemný zápach z úst.