Kromě uskladnění věcí musíme při zařizování malometrážního bytu počítat také se všemi členy rodiny! S tím, aby zde mohli nejen přespávat, ale i v klidu žít a „volně dýchat“. Zkrátka vytvořit všem hezký domov.

Ono se to snadno řekne. S takovým úkolem je nejlepší obrátit se na zkušeného bytového architekta https://evalofa.com/. Ale všem majitelům malého bydlení se jistě hodí několik důležitých rad. Na co se zde především zaměřit?

kuchyň moderní stůl tenká kovová konstrukce - kopie

Vhodný nábytek

Do malých bytů je nejvhodnější nábytek, který využívá maximum daného prostoru. Tento požadavek splňuje nejlépe nábytek vyrobený na míru. Je samozřejmě finančně náročnější, ovšem jde o investici, která se v minibytě rozhodně vyplatí. Pokud můžeme, pořídíme ho co nejvíce. Dobrou volbou jsou například vysoké vestavěné skříně na chodbu, do ložnice či dětského pokoje nebo regály a poličky do kuchyně a koupelny. Při nákupu ostatního nábytku volíme kousky rozkládací, s úložnými prostory, variabilní, na nožkách, určený k zavěšení na stěnu, vyrobený z tenkých kovových částí, lehký, ne příliš robustní.

bílé okno

Dostatek světla

Pustíme domů hodně světla! Slunečním paprskům dovnitř usnadní cestu, pokud v interiéru použijeme průhledné materiály. Například do výplní dveří, částí stěn, ale i celých příček. Také si můžeme pohrát se zrcadly a nastavit je tak, aby se světlo odráželo dovnitř místnosti. Kde se nedostává světla přirozeného, pomůže osvětlení umělé. Vybírat můžeme například z mnoha variant úsporného a moderního LED osvětlení. V malých bytech dobře vypadají třeba světelné panely, osvětlení bodové i LED pásky. V malých prostorách jsou nám velkými pomocníky světlé barvy. A to nemusíme samozřejmě zůstávat jen u bílé klasiky. Stěny, podlahy, nábytek a doplňky mohou být samozřejmě i barevné. Vybíráme ale vždy raději světlé odstíny.

Vhodné vybavení

Pro malou domácnost vybíráme multifunkční spotřebiče! Je to další možnost, jak šetřit vzácný prostor. V obchodech je jich velká nabídka, vybere si jistě každý z nás. Pořídit si můžeme třeba multifunkční sporák či mikrovlnnou troubu, kuchyňského robota, robotický vysavač nebo pračku s integrovanou sušičkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup