Výhody tažného zařízení známe všichni a přesto je stále počet jejich majitelů v poměru k množství registrovaných vozidel v Česku v menšině. Na tuto skutečnost nemá podstatný vliv jeho cena a praktičnost, je to spíše dáno životním stylem většiny obyvatel velkých měst, kteří nemají možnost obývat rekreační nemovitost, anebo využívají osobních vozidel pouze pro drobné nákupy potravin a na vše ostatní si sjednávají profesionální služby přepravních firem.

ruka na volantu

Zájem o „kouli za autem“ se však rok od roku zvyšuje, a to hlavně ze dvou důvodů:

Tím prvním je větší soběstačnost. Koule se totiž hodí jako výkonný „potenciál“, nemusíte ji nasazovat do akce denně a ani nepotřebujete být vlastníkem přívěsného vozíku, ten se dá výhodně pronajmout, ať už jej použijete na cokoli – práce na zahradě, stavební rekonstrukce, vyklízení sklepů a bytů, stěhování a další případy nezávislosti na okolním světě. V dnešní koronavirové době se tažné zařízení https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691 hodí o to více, kdy se raději vyhýbáte kontaktu s lidmi a některé práce a materiálové zabezpečení si zajistíte sami.

dva cyklisté

Druhý důvod je poněkud zvláštní, přesto očekávaný – nosič jízdních kol. Cyklistika je naším národním sportem, je masově rozšířená snad v každé rodině a k jejímu rozvoji přispěla i přijatelná cena bicyklů i elektrokol. V České republice je velmi hustá síť cyklostezek a putování krajinou na kolech je skvělou zbraní proti virovým nákazám. Uvolní se endorfiny – hormony dobré nálady a zároveň posílí imunita.

Převážení kol na tažném zařízení má svá plus – odpadá náročné a hlavně nebezpečné nakládání kol na střešní nosič, stojan umístěný na kouli je nízko nad zemí. Takto nasazená kola obvykle nepřečnívají nad střechu auta, čímž se nemění jeho jízdní vlastnosti. Řízení vozidla je příjemnější, plynulejší, nezvyšuje se spotřeba paliva a odpadá negativní vliv bočního větru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup