Pokud nám zbývá do dalšího spoje delší doba, kdy víme, že nevydržíme čekat na jednom místě, můžeme se projít. Určitě se v blízkosti zastávky či nádraží nachází něco zajímavého, co stojí za to vidět. Jsme-li někde, kde to neznáme, může nám posloužit mapa v chytrém telefonu. Ten už máme dnes téměř každý. Mapa nám pěkně ukáže významná, či krásná místa v našem bezprostředním okolí, které určitě stojí za to si prohlédnout. Jsme-li ve městech, většinou jsou v blízkosti nádraží některé památky, parky nebo historické stavení. Případně obchodní centrum, kde si můžeme doplnit zásoby jídla a pití na další cestu nebo si tam zajít na čistou udržovanou toaletu. Jsme-li na venkově, určitě se nachází v blízkosti  krásný rybníček nebo romantické údolíčko. Možností je všude spousta, stačí si vybrat tu nejvhodnější právě pro nás.

 

Pokud už cestujeme jenom krátkou vzdálenost, kterou zvládneme vlastní silou a víme, že pěšky tam budeme přibližně ve stejnou dobu jako autobusem nebo vlakem (když připočteme i čas na čekání) je lepší vydat se na cestu pěšky. Mezi menšími městy většinou vedou boční cesty nebo cyklostezsky, po kterých se dá jít.

 Historická budova

Chůze na čertstvém vzduchu je nejjednodušší způsob jak udržovat tělo v neustálé kondici.  Pokud kvůli každodenním povinostem nemáme čas na pohyb po venku, proč k tomuto účelu nevyužít časovou díru, která nám vznikla nestihnutím spoje? Stejně nemůžeme dělat nic jiného než to přijmout jako fakt. Pokud to takto přijmeme, hned to můžeme využít ve prospěch našeho těla.

 Ujíždějící autobus

Další výhodou chůze v přírodě je, že působí blahodárně i na náš psychický stav. Hlava se vyčistí, zmatek z okolí utichne. Mysl si odpočine a nové úkoly začne řešit s lepší kreativitou a lehkostí. Kromě toho můžeme potkat spoustu zajímavých lidí a nasbírat zážitky, o kterých pak můžeme vyprávět svým blízkým.