Únikové hry (také často nazývané escape games) se v poslední době stávají stále oblíbenější formou rodinné zábavy. Tyto hry pocházející z Japonska se v posledním desetiletí velmi rychle začaly rozšiřovat do celého světa po všech kontinentech. A co to vlastně ta escape game je?Neonový nápis východ (anglicky
Při této hře Vás zavřou do místnosti, ve které máte za úkol najít jakoukoli indicii, která by Vám pomohla dostat Vás z místnosti pryč. Únik většinou doprovází nějaký detektivní příběh, který Vám někdo dokonce může pomoci s řešením záhady.
Velikou výhodou této hry je, že ji může hrát v podstatě kdokoli. Není založena na fyzických zdatnostech či věku (ale i tak se doporučuje podnikat hry s dětmi staršími 10 let). Není při ní potřeba síly, jediné, co potřebujete, je čistá mysl, díky které záhadu vyřešíte. Pokud by se Vám to však nedařilo, nemusíte se ničeho bát. Budou na Vás stále dohlížet pracovníci, kteří Vám případně poradí nebo jen navedou správným směrem. Na hru je samozřejmě časové omezení (většinou okolo 1 hodiny).
Escape games jsou také velmi vhodné jako team-buildingové aktivity. Je při nich potřeba spolupráce, bez které je častokrát záhada nevyřešitelná a únik nemožný. Velmi důležitá a nepostradatelná je také komunikace. Sdělovat si musíte navzájem jakoukoli podrobnost které jste si všimli a zdála se Vám podezřelá. Je totiž možné, že je to nějaká indicie.Detektiv s lupou
Kam tedy na escape game zajít a hlavně, jak se na hru dostat?
Naprosto jednoduše. Jak jsme již psali, hry se těší stále větší oblibě, takže jen v České republice najdete téměř 150 různých her. Hru si můžete objednat přes internet, kde vyberete http://www.maminkam.cz/vyvoj-ditete-rok-1-mesic-4 čas, ve kterém chcete hru podniknout, ale hlavně si vyberete téma neboli příběh, podle kterého budete hru hrát. Hru je však potřeba objednat poměrně dlouho dopředu, protože čekací doby mohou být i měsíc a více. Pokud se zajímáte hlavně o escape games v Praze, nemusíte se obávat, protože jich je více jak 50.