Když se řekne věnec, možná se většině z nás vybaví ten smuteční, kterým se loučíme s našimi blízkými, když odejdou z tohoto světa. Věnec, jehož základ je z chvojí, na kterém je černá stuha a dozdobený je karafiáty nebo růžemi. Smuteční věnec je důstojné rozloučení. Někdy dáváme věnce na hroby i jen na ozdobu. Na svátek Všech svatých nebo ve dny, kdy by měl nebožtík narozeniny, či naopak v den jeho úmrtí. U takových věnců chceme, aby vydržely hezké na pohled dlouhou dobu, zvlášť třeba v zimě, a proto musíme sáhnout po umělých květinách.

květiny

Umělé květiny na věnce jsou v dnešní době už tak dokonale propracované, že ani nepoznáte, že se nejedná o živé květiny. Umělé květiny jsou způsob jak zavzpomínat na oblíbené květiny našich zesnulých a ozdobit jimi jejich hrob. Umělé květiny můžeme ale využít i na veselejší příležitosti. Můžeme si jimi vyzdobit tmavé kouty bytu, kde nesvítí světlo a živé květiny by brzo uhynuly, a to jak ty nastříhané tak ty v květináči.

květiny

Umělé květiny můžete použít i na věnečky, které věšíme na dveře při příležitosti Velikonoc nebo Vánoc. Pokud chceme, aby věnec během pár dní neopadal, ale vydržel na dveřích alespoň měsíc, musíme jej udělat z umělých květin. V dnešní době je květinářství na každém rohu a v každém je obrovský výběr květin, takže pokud má žena jako nejoblíbenější květinu třeba slunečnici, v květinářství vám ji seženou v jakémkoliv ročním období. Ale pokud chcete mít doma ve váze slunečnici celý rok, můžete si pořídit umělou květinu např. u firmy Lepaso, která má široký výběr umělých květin, od těch živých k nerozeznání. Květiny našemu domovu dají pocit útulnosti a dům bez jediné květiny bude působit smutně. Pokud máte pocit, že by vám doma uschnul i kaktus, nebo jste často mimo domov a květina by trpěla suchem, pořiďte si umělou květinu. Ta nikdy nezvadne.