Domácí maso, zelenina, ovoce i jiné produkty jsou stále více žádanějším zbožím. Místy, kde jich najdeme opravdu neuvěřitelné množství, jsou farmářské trhy. Možná někdo může namítat, že se jedná pouze o nějaký nový hit, ale to, že se o tyto produkty zajímá stále více lidí a také je vyhledává, hovoří za vše. Kromě trhů se také otevírá stále více obchodů, kde jsou nabízeny biopotraviny a jiné přírodní produkty.
odznaky kvality

Za farmářské výrobky se dá označit vše, co je vypěstováno v menším množství na záhonech, ve sklenících, v sadech, maso ze zvířat z domácího chovu. Tohle vše by mělo mít značku. Každopádně se jedná o bio potraviny. Stále větší je zájem o vše, co pochází od farmářů, ti ale dokáží produkovat jen omezené množství a tak nedokáží pokrýt potřeby všech zájemců. Bohužel toto může mít za následek i to, že farmář bude chtít uspokojit všechny, kteří mají o jeho produkty a výrobky zájem a odrazí se to tak na kvalitě, nad kterou převáží kvantita.
palec ke slunci

Pro snadnější dostupnost vznikají jako houby po dešti e-shopy, kde je možné si objednat z bohaté nabídky bio potravin přímo od farmářů.

Kamenem úrazu se může stát to, že velký zájem o daný produkt nebude schopen dodavatel uspokojit a výrobky či produkty se pak přesunou, co se týká kvality, do řad produktů komerčních. Některé kupující, pokud se rozhodnou pro biopotraviny, může odradit jejich cena. S porovnáním se zbožím nabízeným obchodními řetězci, je cena samozřejmě vyšší. Prostě za kvalitu si musíte připlatit a zřejmě tomu nebude jinak ani do budoucna. Kdo ochutnal třeba domácí džem, ví, že s tím klasickým, který známe z běžných obchodů, se srovnat nedá, stejně tak je tomu i u zeleniny nebo masa.
tři emotikony

Pokud vás napadla otázka, zda je levnější nákup přímo na farmářských trzích nebo je výhodnější nakupovat ve farmářských e-shopech, v obou případech jsou ceny na stejné úrovni.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup