Abychom mohli normálně pracovat a nekazili si oči, tak potřebujeme dostatek světla. Bohužel toho přírodního je někdy nedostatek, takže nastupuje umělé.

Světlo je zapotřebí pro život

Neobejdeme se bez něj

Pro život na naší planetě je zapotřebí hned několik podmínek, protože bez nich by to opravdu nešlo, kdy jednou z nich je bezesporu dostatek světla. Sami si to můžete vyzkoušet tak, že vezmete nějakou rostlinu a zanesete ji například do sklepa, kde není vůbec žádné světlo. Nebude probíhat fotosyntéza ani další potřebné procesy pro život, takže rostlina dřív nebo později zahyne. My lidé také samozřejmě potřebujeme záření ze Sluníčka, přičemž střídá se nám den a noc.

východ Slunce

Den je pro nás hlavní produktivní čas už od pradávna, a naopak noc slouží k tomu, abychom si pořádně odpočinuly spánkem. Snažte se proto tento režim držet a přes den vycházet třeba na procházky za Sluníčkem. Někdy ale potřebujeme pracovat a zrovna nemáme dostatek světla, což musíme vyřešit, protože jinak na práci neuvidíme, a navíc bychom si kazili oči. Řešením je umělé osvětlení, kdy si musíme dát pozor na jeho druh, barevnost, intenzitu a tak dále.

LED technologie vede

Vše to započalo vynálezem žárovky s wolframovým vláknem, protože to byl naprosto zásadní pokrok ve využití elektřiny ke svícení. Ještě před tím tu byly petrolejové lampy, kde nám hezky hořel petrolej a vydával světlo. Nástup elektřiny do domácností nás opravdu lidstvo posunulo dopředu, ale dnes už to bereme jako samozřejmost. Skutečně nám pomáhá každý den, protože v domácnosti díky ní funguje nespočet spotřebičů.

LED žárovka

Když se vrátíme k samotnému osvětlení, tak žárovky s wolframovým vláknem jsou skutečně na ústupu, protože vlivem zahřívání vlákna vzniká velké teplo, které snižuje značně účinnost, což pozná hlavně naše peněženka. Navíc vlákno není nijak tlusté, takže časem praskne. Budoucnost v současné době udává LED technologie včetně plnospektrálního osvětlení. Společnost se jeho vývoji opravdu pilně věnuje, a proto nám jejich výrobky poskytují naprosto skvělé osvětlení do interiéru, které je šetrné k našim očím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup