Rok od roku jsou náklady na veškeré energie čím dál vyšší. Podle výzkumů se snaží ušetřit celých 84 procent Čechů. Některým se to daří lépe, některým hůře. Existují způsoby, které jsou efektivnější než jiné. Stačí jen přijít na to, v čem se trochu omezit a co nemá téměř žádný význam. Které jsou tedy nejlepší a na co rovnou zapomenout?
philips žehlička

Světla na prvním místě

Účty za elektřinu nepotěší nikoho. Zdá se vám, že jsou čím dál vyšší? Pokud ano, tak to zajisté nebude jen zdání. Společnosti poskytující energetické služby neustále zvyšují své tarify. A protože svítíme hodně, a to především v zimě, v první řadě byste měli zvážit výměnu žárovek.
žena v prádelně
Více jak 91 % Čechů má alespoň v části své domácnosti úsporné zářivky. A o jejich účinnosti je přesvědčeno více jak 50 % z nich. Úsporné žárovky vám mohou ušetřit téměř polovinu spotřeby elektrické energie. Pokud vám ale nevadí vyšší kupní cena, tak vsaďte na LED zářivky, které jsou schopné získat až 80 procent financí, které za světlo zaplatíte. Rozhodně se tak vyplatí.

Chytrý nákup

Získat peníze zpět můžete i během samotného nákupu. Když investujete vyšší částku do spotřebičů s označením A+++, v budoucnosti tím hodně získáte. Znalost této problematiky ovládá celých 85 procent obyvatel. Jedná se o jeden z nejefektivnějších způsobů, jak snížit své náklady. Dopad na úsporu v domácnosti je nádherných 48 %.

Pokud si chcete užít nízkých účtů, musíte v první řadě investovat. Možná se to zdá protichůdné, ale ve skutečnosti není. Věřte, že finance se vrátí. Možná ne ihned, ale vrátí.
mytí nádobí ve dřezu

Ne vše se vyplatí

Vedle zaručených způsobů jsou i ty, které tak úplně nefungují. Jsou lidé, kteří investují do fotovoltaických panelů na střechu, pořizují si nízkoenergetické stavby nebo se snaží využít sluneční elektřinu k ohřevu vody v bojleru. Toto všechno ale není vůbec efektivní. V průměru jde o efektivitu a návratnost s vyčíslením jen asi jednoho procenta. Co z výše uvedených už podnikáte, nebo máte v plánu?

Nezařazené