Kde všude se dá cestovat s vypůjčenou dodávkou

Dávno již neplatí trend devadesátých let objevovat krásy zemí západní Evropy, tehdy nám byly tyto země zapovězeny vnitropolitickým systémem, ovšem dnes se na celou věc díváme jinýma očima. Naopak nás láká vrátit se opět k tradicím, co nás navzájem spojovaly, obohacovaly a vytvářely prostředí ke spokojenému životu. Jistě není náhoda, že se právě dnes vrací do popředí zájmu retro styl – mimochodem, kdyby s ním někdo vyrukoval před třiceti lety, krátce po sametové revoluci, neuspěl by.

krásná Šumava

Je zkrátka jiná doba a spolu s ní se vrací zájem mezi lidmi procestovat Česko a Slovensko. Která místa byste si neměli nechat proběhnout mezi prsty?

Šumava – tam se můžete vydat v kterékoli roční době a nikdy vám tato krajina nebude připadat fádní. Stěží by se dal v krátkosti vypsat seznam všech zajímavých míst, tak alespoň některé z nich: Železná Ruda s vrcholky Špičák a Pancíř, Černé a Čertovo jezero, horní tok Vltavy, osada Jelení, Schwarzenberský plavební kanál, přívoz v Horní Plané a jižní část přehrady Lipno, která byla dříve zatarasena Železnou oponou. Vyplatí se do těchto míst zavítat alespoň na týden, můžete využít i půjčovny dodávky Brno a mít k dispozici jediný vůz pro více osob a převážení nákladu, který poslouží jako pohotovostní a zásobovací vozidlo, zvláště při cykloturistice.

cykloturistika na Šumavě

Posázaví – většina vodáků směřuje k dolnímu toku mezi Krhanice a Píkovice, především v létě o víkendech je tu plno a značný rozruch. Je to navíc oblíbená lokalita Pražanů a pověstný klid, o němž se zmiňuje Honza Nedvěd ve svých písních, už tu nenajdete. Řeka Sázava je však zajímavá i na horním toku ze Světlé nad Sázavou do Ledče. Chcete-li poznat jedny z nejkrásnějších peřejí na území Česka, vydejte se na Stvořidla. Podél řeky vede vlaková trať a lze využít i síť cyklostezek napříč téměř nedotčenou a řídce osídlenou krajinou. Putování s vypůjčenou dodávkou tak může být atraktivní pro milovníky turistiky, cyklistiky, i pro vodáky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup