Toto rozhodnutí je asi na každém z nás. Já osobně jsem měl něco přes 8 let stolní počítač, ke kterému jsem si nedávno zakoupil notebook. Notebook se mi hodí ve škole, ale stolní počítač doma, kde potřebuji větší výkon a obrazovku na práci. Pojďme si rozebrat výhody a nevýhody obou počítačů:
stolní počítač


·         Stolní počítač – stolní počítač upřednostňuje asi většina hráčů, jelikož se asi shodneme na tom, že se na počítači velice pohodlně hrají hry. Obecně většinou počítače mají lepší vybavení než notebook. Ovšem to ve většině případů není pravda. Samozřejmě záleží na tom, kolik je váš rozpočet. Pro někoho také může být výhodou to, že si můžete velice jednoduše počítač sami složit a vyměňovat hardware. To je občas u notebooku velice složité. 


·         Notebook – notebook je určitě super na cestovaní, nebo na psaní zápisků ve škole. Notebook na cesty si může dovolit každý. Já mám velice lehký notebook s akceptovatelným výkonem za 8 tisíc. Asi si na něm nejnovější Call Of Duty nezahrajete, ale to není úplně ten cíl, že? Já obecně notebook využívám na svou práci a musím říct, že i tak levný notebook vyhovuje krásně. Neváží ani jedno kilo, a tak batoh není o tolik těžší. Navíc baterie vydrží dlouho a je skoro všude možnost si za velice nízkou, až nulovou cenu nabít.


·         Tablet – je pravdou, že není asi úplně chytré míchat do hromady notebook, stolní počítač a tablet, jelikož se jedná o trochu jiný druh zařízení. Ovšem i tak bychom si to mohli rozebrat. Na tablet většinou nelze dělat základní věci, jako na notebooku. Ovšem souhlasím, že je ještě lépe mobilní, kvůli jeho hmotnosti. Ceny se také pohybují velice nízko. Bohužel ale použitelný operační systém je android, který ne vždy může vyhovovat pro práci. Pro mě je tablet jen větší mobil, na kterém je moje práce velice delší a obtížnější.

notebooky na stole
Co vše máte vy doma? Co preferujete více? Já si myslím, že asi záleží na příležitosti, ve které se nacházíte.