Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Spousta z nás si ani neuvědomuje, jak důležitou úlohu mají vlastně na starosti. Rozhodně se nejedná jen o orgán, který trpí požíváním alkoholu, jak ho většina z nás zná.

Játrům se často přezdívá čistička organismu. Důležitou roli tak hrají při odvádění toxických látek, tedy při detoxikaci. Velice zajímavým a málo známým faktem je, že hmotnost jater tvoří 2 % z celkové hmotnosti těla. Napomáhají také při čištění krve, slouží k ukládání důležitých látek a spoustu dalšího. Pyšní se také rychlou schopností zocelování. Potíží je, že jim velice často ubližujeme, aniž bychom si toho byli vůbec vědomi. Jedná se například o velké množství stresu, které zažíváme, nadměrnou konzumaci léků nebo alkoholu, nedostatek odpočinku, nezdravé stravování a také malé množství pohybu. Všechny tyto faktory mohou (společně s genetickými predispozicemi) vést k onemocnění jater, kterých je celá řada.

Bolest jater

Nejčastějšími projevy toho, že s našimi játry není něco v pořádku, jsou: žloutnutí pokožky těla společně s očním bělmem, chronická únava spojená s bolestmi hlavy, bolesti v oblasti břicha spojené s nadýmáním a křečemi, nechutenství k jídlu, které může vést až ke zvracení, změna barvy stolice, zápach z úst a změna barvy moči i stolice. Pokud zpozorujete kombinaci těchto příznaků, je nejspíše něco v nepořádku.

ostropestřec rostlina

Jste-li zastánci přírodní medicíny, můžete využít velice často doporučovaný ostropestřecový olej od Energiezivota.com, který má na játra přímo blahodárné účinky, kurkumu, jež podporuje navrácení k normální činnosti jater, pýr plazivý v podobě například čaje, který zajistí pročištění nebo tinktura ze zeměžluči lékařské. Krokem směrem k dobrému je také omezení alkoholu a zařazení vyváženějších, zdravějších a kvalitnějších pokrmů. Na místo nezdravých tuků zařaďte ty zdravé, jako například avokádo, oříšky, lněná semínka, tučné ryby (rozhodně nemám na mysli tuňáka naloženého ve slunečnicovém oleji) nebo kvalitní panenský olivový olej. Zařadit můžete také citrusové plody, jejichž šťáva játrům prospívá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup