Střední odborná škola a gymnázium Staré Město je plný název téhle školy. Jak jste si již mohli všimnout, nachází se ve Starém Městě. Kde leží Staré Město? Určitě znáte město Uherské Hradiště a SM je vlastně jeho předměstí. Je to zhruba 15 kilometrů od Otrokovic a 39 kilometrů od Kroměříže. Hned před školou je autobusová zastávka což všechny potěší. Horší už je to s vlakovým nádražím, které se nachází 2,5 kilometru od školy. Ze svojí vlastní zkušenosti musím říct, že pokud si najdete zkratky, dá se to stihnout chůzí za 18 minut.
chlapec a děvče
Co vlastně nabízí? Spousty oborů, z kterých si určitě vy vyberete ten správný. Je tu obor pro sportovce, který se nazývá ekonomika a podnikání ze zaměřením sportovní management. Jde o čtyřletý maturitní obor. V tomhle oboru můžeme nalézt hodiny typu psychologie sportu, sportovní trénink, dějiny sportu, sportovní management a sportovní marketing. Od třetího ročníku chodíte na praxe do různých sportovních klubů a sami si zkoušíte pracovat, v odvětí pohybové aktivity. Dalším oborem je agropodnikání. Ten je také maturitní. Učíte se především zemědělskou činnost. Také zde najdeme gymnázium, které je i v názvu. Posledním maturitním oborem je stavebnictví, kde se postupně učíte sestavit vše jaké různé věci. Když přejdeme na výuční listy, tak zde nalezneme. Obráběč kovů, kde se učíte spíš zručné dovednosti.
spousta knih
Ještě jsou tu další učení. Ty si můžete pročíst na stránkách tohohle gymnázia. Další věc, kterou bych chtěl zmínit je vybavení. Nacházejí se zde místnosti jako třeba posilovna, 3 učebny němčiny, 3 učebny angličtiny, jídelna a tělocvična. Zároveň se v každé třídě nachází data projektor. Když už jsem zmínil jídelnu, tak musím říct, že tu vaří velmi slušně. Tak tohle byla jedna z moravských škol, které mě zaujali. Příště se podíváme třeba zase na nějakou jinou.