Snem asi každého člověka, zvláště mladého, je mít vlastní bydlení. Avšak vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí jsou takové, jaké jsou, není tento sen dostupný ani zdaleka každému. Řešením samozřejmě může být, pokud mu jako dítěti rodiče založili stavební spoření, avšak to ani zdaleka nebývá pravidlem.

Obvykle tedy nezbývá, než si vzít hypotéku. Jedná se o účelovou půjčku určenou ke koupi či rekonstrukci předem dané nemovitosti. Zdálo by se, že to vyřeší veškeré problémy, ale není tomu tak. V naprosté většině případů totiž při podávání žádosti zároveň dokládáte svůj čistý měsíční příjem stejně jako prověření v registru dlužníků. Dělá se to proto, aby si daná společnost, ať už bankovní či nebankovní, byla jistá, že dokážete svůj dluh splácet.

hypoteka1

Co ale dělat, pokud například v registru jste? Navíc vám možná učaroval americký typ hypotéky, kdy není potřeba ručitel, samozřejmě za cenu toho, že ona nemovitost je až do úplného splacení celé částky včetně všech úroků a poplatků majetkem firmy, která peníze poskytla.

Nabízí se tedy otázka, zda existuje také americká hypotéka bez registru Americka-nebankovni-hypoteka.cz. A zde mohu uklidnit, skutečně existuje. Popravdě, u tohoto typu je poměrně běžné, že se nepožaduje doložení příjmu ani ověření v seznamu dlužníků. Proto je tento typ produktu dostupný poměrně široké veřejnosti.

hypoteka2

Nutné je ovšem říci, že přesně podle hesla „nic není zadarmo“ i zde je háček. Ten v tomto případě spočívá v tom, že zaplatíte podstatně více na úrocích a poplatcích. Mnohem přísnější jsou také sankce za neplacení. Je tedy třeba počítat i s tímto faktem a pořádně si přečíst smlouvu, abyste věděli, co vše přesně budete platit.

Dále zde máme fakt, že daná nemovitost bude až do splacení majetkem společnosti, ačkoliv užívat ji samozřejmě můžete. Zde může být problém v dlouhé době, kterou splácení potrvá. Pokud se totiž v jejím průběhu budete chtít například odstěhovat, pak budete mít problém.

Nakonec závisí jen na vás, pro co se rozhodnete. Přesto však v tomto případě vybírejte rozumem a raději si vše pořádně rozmyslete. Koneckonců, jde o vaše peníze.