V dnešní době už dávno není problém se k nějakému moři vypravit. Díky polistopadovému vývoji a také díky globalizaci, jež činí svět stále menším a menším, už dnes není problém vyrazit alespoň k některé z těch nejbližších slaných vod.
A našinci tak logicky i činí. A jak známo, nejčastější přímořskou lokalitou, jež je našinci vyhledávána, bývá Chorvatsko.
Je hned několik vysvětlení, proč jsme si my Češi oblíbili právě tuto zemi. A domnívám se, že je tu není třeba zmiňovat všechna, protože je určitě i vy sami znáte.
dálkový bus
Zastavme se pouze u jediné příčiny, proč se tak hojně ubíráme právě k chorvatskému moři. A tou je to, že je zmíněná země docela blízko. Není sice vysloveně za humny, ale o nepřekonatelných dálavách tu také mluvit nelze.
Je to tak daleko, abychom se tam bez problémů vypravili a abychom takovou anabázi hravě zvládli. Lhostejno vlastně jakým dopravním prostředkem.
Do Chorvatska se můžeme vydat třeba vlastním vozidlem. Tím se dá onen úsek, jenž nás od zmíněné destinace dělí, hravě zvládnout. Ovšem člověk při tom může narazit na nejednu komplikaci. Může někde zabloudit, může se někde z neznalosti dostat do křížku s dopravními předpisy, což může vyjít na nemalý peníz, je to pro řidiče a možná nejen pro něj únavné a konec konců by se mohlo i něco porouchat a člověk by tak mohl trávit část dovolené po různých zahraničních servisech.
To už je lepší si do Chorvatska zaletět. To je o poznání rychlejší, pohodlnější a také bezpečnější. Protože člověk usedne do letadlapohybujícího se rychlostí několika set kilometrů v hodině, kvalitně udržovaného a důmyslně chráněného před teroristy a jinými nekalými živly, a za chvíli je v cíli. Jenže i v letadle něco trpí; a sice obsah peněženky. Protože letecká doprava je vcelku drahý špás.
městský autobus

A tak je zřejmě nejideálnějším řešením vsadit na autobus. Taková totiž může být přesně to pravé. Cesta tu probíhá vcelku rychle, úplně jako ve vlastním autě, pohodlně jako v letadle, a přitom nehrozí ani žádná přemrštěná cena, ani nebezpečí možných nesnází, jež taková cesta do zahraničí může znamenat.
Právě naopak. Stačí si třeba i online objednat jízdenku, nasednou ve stanoveném termínu do správného autobusu a vyrazit. Moderním vozidlem s pohodlnými sedadly, s Wi-Fi, občerstvením i WC, ba i s nadstandardním pojištěním. A bude to ta nejlepší cesta k moři, jakou jste kdy zažili. Vsaďte se.

Nezařazené