Poslední dobou se tolik změnila nabídka stavebního materiálu a možností, jak si zlepšit bydlení, že někdy člověk zůstane překvapený, že vůbec taková možnost nebo způsob existuje. Například kolik změn se událo jen kolem zábradlí. Pokud se zaměříme na interiér bydlení, tak schodiště prakticky vždycky mělo kolem sebe ochranu, aby někdo nepropadl z výšky dolů. Jenomže zábradlí se dělalo kovové s dřevěnými doplňky nebo madly. Dnes je daleko více možností. Zábradlí se vyrábí z hliníku, nerezu, ale dokonce i ze skla. Může být celoskleněné nebo jen z části bude sklo doplněné dřevem či nerezem. Obojí dvojí má své kouzlo a kdo si jej instaluje tak rozhodně neprohloupí. Bydlení získá rázem moderní a svým způsobem i svěží nádech.

zábradlí v bytě

Několik verzí skla

V podstatě skleněné zábradlí může být z čirého skla, které je průzračné a zpevněné bezpečnostní fólií, což sklo jistí od rozbití. Nebo lépe řečeno sklo se může rozbít, ale fólie ho bude držet pohromadě, tudíž se nevysype. Další možností je matné sklo, dokonce lze jej zvolit i v barevném provedení teplých a příjemných barev. Dále stranou nezůstanou dekorativní nebo grafické prvky. Možnosti jsou velké a skutečně bude záležet na designu prostoru. Nic již nám nezabrání si vytvořit modernější bydlení a pořídit si například i takové zábradlí na balkóny nebo terasy. Podobné vybavení ovšem můžeme vidět i v komerčních budovách.
komerční prostory – schody se zábradlím

Jak takové sklo uchytíme?

Naštěstí existuje několik variant a šikovné ruce si zajisté snadno a rychle poradí.

do podlahy se spodním uchycením prostřednictvím bodových úchytů

do bočnice podlahy nebo schodiště nerezovými bodovými úchyty

do ocelové konstrukce

do hliníkových UV profilů

Ať si vybereme jakýkoliv druh skla na zábradlí, tak všechny jsou velmi snadné na celkovou údržbu, kdy postačí pouze otřít navlhčeným hadříkem. Před nežádoucími otisky prstů nám mohou ochránit přípravky na bázi nanotechnologie, které jsou běžně v prodeji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup